Polska

10 sierpnia 2022

Zamek Czocha

Zamek Czocha to dość spore wyzwanie dla fotografów. Dużym obciążeniem jest ogromna ilość pięknych zdjęć na których uwieczniono zamek.
23 maja 2022

Jezioro Pilchowickie

Jezioro Pilchowickie powstało po wybudowaniu kamiennej zapory na rzece Bóbr. Ta budowla sama w sobie jest fascynująca.
24 marca 2022

Jezioro Jełmuń

Mazurskie Jezioro Jełmuń położone jest z dala od głównych dróg. Chcąc do niego dojechać trzeba skręcić z drogi nr 16 w Borkach Wielkich i kierować się do wsi Jełmuń.
21 marca 2022

Kanał Kula

Kanał Kula łączy Jezioro Boczne i Jezioro Jagodne. Znajduje się przy bocznej drodze prowadzącej z Bogaczewa do Rydzewa.
21 marca 2022

Jezioro Wojnowo

Mazurskie Jezioro Wojnowo nie jest popularnym akwenem. Położone na uboczuciągnie się równolegle do drogi nr 63 z Giżycka do Orzysza.
20 marca 2022

Krzewo nad Narwią

Krzewo to niewielka wieś położona nad Narwią. Jest to bardzo ciekawe zwłaszcza o wschodzie słońca, które wiosną i jesienią wschodzi prosto nad meandrami rzeki.
20 marca 2022

Most w Bronowie nad Narwią

Najciekawsze miejsca dla podniebnych turystów znajdują się moim zdaniem na zachód od mostu. Wylatując poza linię zabudowań po prawej stronie rzeki dolatuje się do pięknych meandrów Narwi. O wschodzie słońca kiedy nad okolicą unoszą się mgły sam most bardzo ciekawie wygląda w kontrze do światła.
30 stycznia 2022

Jezioro Kisajno

Mazurskie Jezioro Kisajno jest bardzo rozległe. W południowej części w okolicach Giżycka charakteryzuje się licznymi wyspami i wysepkami, które dodają mu niezwykłego uroku.
27 stycznia 2022

Puszcza Białowieska

W Puszczy Białowieskiej na przestrzeni lat 2011-2021 byłem kilka razy, ale były to raczej krótkie i okazjonalne wizyty. Na dłuższą chwilę wróciłem wczesną wiosną 2021 roku.
27 stycznia 2022

Moje Bieszczady

W środku nocy wylądowałem na końcu drogi prowadzącej na Przełęcz nad Roztokami. Obudziłem się chwilę przed wschodem słońca, wyszedłem na pobliską łąkę, pełną starych drzew owocowych, i zobaczyłem jeden z najpiękniejszych widoków w życiu. To były moje Bieszczady.
19 sierpnia 2021

Pola na Jurze

Droga pomiędzy Tomiszowicami, a Mzurowem jest bardzo wąska. Trudno znaleźć na niej miejsce do zatrzymania poza zjazdem w polną drogę mniej więcej w połowie odcinka.
19 sierpnia 2021

Nad Bzurą

Przemierzyłem odcinek Bzury od Sochaczewa jej ujścia do Wisły i zupełnym przypadkiem natrafiłem na bardzo ciekawe miejsce w samym sercu pól. Podnosząc drona do góry nagle zobaczyłem cudowny świat, który z perspektywy ziemi wydawał się być zupełnie nijaki.
19 sierpnia 2021

Grodziec

Do obejrzenia Góra Zamkowa, niewielka wieś na jej zboczu ze starym folwarkiem.
19 kwietnia 2021

Bug

Bug trzeba oglądać z bliska. Najlepiej z brzegu. Najlepiej stojąc w kaloszach w wodzie. Przez wiele lat błądziłem i nie mogłem znaleźć sposobu na pokazanie tej rzeki.
19 kwietnia 2021

Podróż odpowiedzialna

Podróż odpowiedzialna wymaga odpowiedniego zaplanowania i przygotowania. Mam wielką nadzieję, że pandemia COVID-19 szybko przeminie, a życie i podróżowanie wróci do normalności. Czy to jednak wiele zmieniłoby w mojej podróży?
gdpr-image
Szanuję Twoją prywatność. Korzystam ze statystyk głównie dlatego, że lubię wiedzieć ile osób do mnie zagląda. Szczegóły mojej polityki prywatności znajdziesz na dole strony.
Czytaj więcej
Zapisz się na mój newsletter!
100% ciekawych treści!
* pola wymagane