Blog

19 kwietnia 2021

Bug

Bug trzeba oglądać z bliska. Najlepiej z brzegu. Najlepiej stojąc w kaloszach w wodzie. Przez wiele lat błądziłem i nie mogłem znaleźć sposobu na pokazanie tej rzeki.
19 kwietnia 2021

Podróż odpowiedzialna

Podróż odpowiedzialna wymaga odpowiedniego zaplanowania i przygotowania. Mam wielką nadzieję, że pandemia COVID-19 szybko przeminie, a życie i podróżowanie wróci do normalności. Czy to jednak wiele zmieniłoby w mojej podróży?
19 kwietnia 2021

Waniewo

Odkąd pierwszy raz zobaczyłem Waniewo staram się być tam za każdym razem kiedy tylko jadę na Podlasie. W czasie pierwszej wizyty nie zrobiłem szałowych zdjęć. Błękit nieba, granat wody i brąz trzcinowisk nie robiły piorunującego wrażenia.
29 grudnia 2020

Wydruki zdjęć

Mnogość portali internetowych oferujących gotowe wydruki zdjęć jest ogromna. Własne lub wybrane zdjęcie wydrukować można na przeróżnych materiałach. W tym gąszczu trudno jest się przebić, a jeszcze trudniej sprzedać cokolwiek.
27 grudnia 2020

Poranek na Aiguille du Midi

Wiele razy kiedy pokazywałem to zdjęcie z Aiguille du Midi. W internecie czytałem komentarze, że jest to fotomontaż. Ilość nakładających się planów na tym zdjęciu jest rzeczywiście zadziwiająca.
27 grudnia 2020

Podróż sentymentalna

Definicja „sentymentu” jest bardzo prosta. Nazywamy nim uczucie sympatii i przywiązania do kogoś lub czegoś. Tyle dowiadujemy się ze Słownika Języka Polskiego PWN.
27 grudnia 2020

Giewont

To już 12 lat minęło odkąd przyłapałem Śpiącego Rycerza z zupełnie innej strony. Hala Stoły. Tak niepozorne miejsce, a z takim sentymentem do niego wracam.
8 września 2020

Seceda

Seceda to z pewnością jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc przez fotografów (i turystów). Idealne położenie, łatwość w zdobyciu wysokości (kolejka) sprawiają, że niekiedy jest tłoczno. To co jednak przebija się przez fotografie to różnorodność pogody, która pozwala bardzo często przywieźć ciekawe ujęcia. Choć temat masywu Odle pozostaje niezmienny, to przelewające się chmury czy światło potrafią zrobić swoje.
7 września 2020

Zdjęcie okładkowe

Czy istnieje jeden przepis na zdjęcie okładkowe? Czym właściwie jest to zdjęcie okładkowe i czy różni się czymś od innych zdjęć? Zadaję sobie te pytania przed publikacją każdej kolejnej książki.
26 sierpnia 2020

Jak zostać zawodowym fotografem?

Jak zostać zawodowym fotografem? Uważam, że dobrze jest na początku drogi określić sobie pola działania. To mówię z doświadczenia, bo sam na początku skakałem od tematu do tematu i sporo czasu zmarnowałem.
26 sierpnia 2020

Dlaczego wybrałem Samsunga S10?

Dlaczego wybrałem Samsunga S10? To decyzja która kiełkowała we mnie przez wiele lat kiedy to wzbraniałem się przed takim wydatkiem.
26 sierpnia 2020

Dlaczego fotografuję Canonem?

Dlaczego fotografuję Canonem? Nigdy, przez prawie 15 lat zawodowej drogi, ten sprzęt mnie nie zawiódł. Wykończyłem co prawda kilka wężyków spustowych, ale jest to niewspółmierna inwestycja do tego co osiągnąłem dzięki zdjęciom z Canonów.
14 sierpnia 2020

Przydrożny krzyż

Czego uczy mnie ten krzyż z Jasionowa? Nauka z tej historii jest jedna. Warto być malarzem świata teraźniejszego. Ciągła tęsknota za „starym” może przyćmić obraz nowego.
13 sierpnia 2020

Polska na czterech kółkach

To moja trzecia autorska książka. Pierwsza z tak dużą ilością tekstu i informacji, które wymagały weryfikacji. Jest to pozycja idealna dla wszystkich, którzy chcą poznać piękno naszego kraju z perspektywy turysty samochodowego.
29 lipca 2020

Radlenie ziemniaków

Radlenie w rolnictwie to bardzo standardowy zabieg. Najczęściej wykonywany jest przy ziemniakach i tam najłatwiej wyobrazić sobie na czym polega. Rolnik za pomocą radła wykonuje bruzdę w ziemi i tym samym obsypuje rosnące rośliny.
Zapisz się na mój newsletter!
100% ciekawych treści!
* pola wymagane