Zdjęcia do kalendarzy

Potrzebne Ci są zdjęcia do kalendarzy? Jeśli tak, to jesteś w dobrym miejscu! Od ponad 15 lat zajmuję się tym tematem. Przez 8 lat przygotowywałem zdjęcia do ponad 30 kalendarzy wydawanych w wielotysięcznych nakładach. Byłem fotoedytorem w wydawnictwie, które należało do jedynych z pierwszych w Polsce, które na masową skalę zaczęło sprzedawać kalendarze. Było to w latach 90-tych. Ja dołączyłem do zespołu redakcyjnego w 2006 roku i pracowałem z nimi do 2014 roku. Przez 6 lat byłem bardziej fotografem niż fotoedytorem. Nie mogąc znaleźć zdjęć, które zadowoliłby radę wydawniczą podjąłem się trudu zrobienia ich samodzielnie. To był skok na głęboką wodę. Już po dwóch latach okazało się, że zapotrzebowanie na zdjęcia do kalendarzy sięga prawie 500 sztuk! Były to nie tylko dwunastostronicowe kalendarze, ale również produkty na biurko w których potrzeba było aż 52 zdjęć na każdy tydzień. Stałem się więc „hurtownikiem”, bo chcąc sprostać takiemu wyzwaniu musiałem być nieustannie w trasie. W dobrych latach więcej czasu spędzałem w delegacji niż w biurze. To właśnie przez praktykę doszedłem do miejsca w którym jestem obecnie. A gdzie teraz się znajduję?

Moja baza

Jestem w miejscu w którym moja baza zdjęć z Polski to ponad 35000 obrazów. Uwieczniłem na zdjęciach 160 miast, wszystkie parki narodowe, wszystkie obiekty z listy UNESCO czy trasy podziemne. Posiadam niezwykle różnorodny zbiór zdjęć – od nostalgicznych pejzaży po pocztówkowe ujęcia najważniejszych atrakcji turystycznych w Polsce. W moich zdjęciach panuje porządek, są w 100% opisane i przygotowane do wysyłki do druku. Nie potrzebuję dużej ilości czasu, żeby przygotować wybór wedle wytycznych Klienta. Las? Zamki? Jeziora? Góry? Morze? Proszę bardzo! Zdjęć mam pod dostatkiem i moi Klienci narzekają, że trudno im się zdecydować. Wspomniałem jedynie o polskiej części archiwum, ale posiadam również bogaty zbiór zdjęć z Włoch, Niemiec, Austrii, Czech, Francji, Hiszpanii i Ukrainy.

Więcej niż zdjęcia do kalendarzy

Moja oferta nie dotyczy jednak samych zdjęć do kalendarzy. Otrzymujesz ode mnie coś więcej. W pakiecie ze zdjęciami korzystasz z mojego wieloletniego doświadczenia w tym temacie. Jako fotoedytor poznałem cały proces wydawniczy i chętnie pomagam na każdym jego etapie. W przypadku firm, które wydają kalendarz reklamowy mogę zapewnić całkowitą opiekę nad produktem – od pomysłu aż po druk. Chętnie dzielę się tym czego się nauczyłem, bo dobre zdjęcia w kalendarzu to tylko 50% sukcesu. Reszta to wiele zagadnień, które poznałem na przestrzeni ostatnich 15 lat.

Współpraca?

Jeśli moja oferta brzmi interesująco, a przykładowe wybory zdjęć przekonują Cię do kontaktu ze mną to nie ma nic prostszego – po prostu zadzwoń, porozmawiamy, poznam Twoje pomysły, plany i wytyczne, a następnie przygotuję specjalnie dla Ciebie selekcję zdjęć do kalendarzy. Nie działam schematycznie, bo każdy Wydawca czy Klient wymaga indywidualnego podejścia. Nie zasypię Cię 1000 zdjęć i nie zmarnuję Twojego czasu na oglądanie niepotrzebny ujęć. Lubię konkrety. Ma być Polska? Proszę bardzo! Ma być las? Będą drzewa!

Teraz dzieli nas tylko kilka chwil zanim się usłyszmy. Mój numer telefonu to + 48 507 069 428.
Jeśli z jakiegoś powodu wolisz zacząć od e-maila to proszę napisz na adres: mikolaj@gospodarek.pl