parallax background

Salzburgerland – wodny świat

Salzburgerland - wodny świat

Nie zdarza się to w dzisiejszych czasach często, ale po wieloletniej współpracy z Poznaj Świat może wydarzyć się wszystko. Mianowicie został mi podany rejon i dostałem całkowitą wolność w wyborze tematu reportażu, który miałem przygotować w rejonie Salzburger Land w Austrii. Z jednej strony fajnie mieć wolność, ale z drugiej trzeba samemu wymyślić coś z niczego, co w końcowym efekcie musi dać zadowolenie wszystkim – promowanym i odwiedzającym.

Podszedłem do tematu praktycznie – jaki temat niezależnie od pogody będzie fotogeniczny? Do czego nie potrzebuję słońca, ani odpowiedniej pory dnia? Co ciekawie fotografuje się w deszczu? WODĘ ;-) Przeszukałem szybko sieć i odnalazłem na mapie regionu ciekawe wodospady, rzeki, jeziora… W drogę zatem!

Mój plan przygotowany we współpracy z Salzburger Land wyglądał mało ambitnie. Kilka punktów na dzień i generalnie duży zapas czasu. O tym jak bardzo się myliłem przekonałem się czwartego dnia podróży, kiedy mało nie zasnąłem za kółkiem. Oczywiście z braku pogody nic nie wyszło, a wręcz przeciwnie. Pogoda była IDEALNA. Nie nazwę tego szczęściem, bo takie rzeczy nie zdarzają się przypadkowo. To po prostu działanie Boga w życiu fotografa. Kropka.

Zaczęło się od okolic Salzburga, a później sukcesywnie podróżowałem dalej, aż do skraju regionu w okolicach wodospadów Krimml. Na swojej drodze spotykałem jeziora, jeziorka, wodospady i wąwozy. Niektóre miejsca w 100% naturalne, a inne w 100% stworzone przez człowieka. Zrozumiałem też lepiej skąd w tym rejonie taki ogrom drutów i linii wysokiego napięcia – prąd schodzi tu z gór!

Region kraju salzburskiego jest przepiękny bez dwóch zdań. Kropka. Nie polecam go jednak w sezonie! Zapomnijcie o sierpniu. Męczarnia pierwszych lotów. Jak bowiem rozpoznać atrakcję turystyczną, która jest fajna? Jeśli parking ma 11 pięter wysokości to mówi samo za siebie i jeśli parkuję na placu numer „P20” to też coś znaczy. Ogrom ludzi, samochodów. Wszędzie tłok, choć organizacja jest bardzo dobra i sprawna (11 pięter i 20 parkingów, czyli ktoś ogarnął temat). Wystarczy jednak wybrać się w te miejsca w czerwcu bądź we wrześniu i wrażenia będą dużo lepsze.

Chcesz być na bieżąco i nie przegapić kolejnego wpisu? Zapisz się na mój NEWSLETTER. Regularnie będę informował Cię o nowościach i ciekawostkach z moich podróży!

Zapisz się na mój newsletter! 100% ciekawych treści, 0% spamu

* pola wymagane

Comments are closed.

Salzburgerland – wodny świat
Szanuję Twoją prywatność. Korzystam ze statystyk głównie dlatego, że lubię wiedzieć ile osób do mnie zagląda. Szczegóły mojej polityki prywatności znajdziesz na dole strony.
Czytaj więcej
Zapisz się na mój newsletter!
100% ciekawych treści!
* pola wymagane