DJI Air 2S

Nigdy nie byłem typem osoby przesadnie zwracającej uwagę na techniczną stronę sprzętu na którym pracuję. Stając jednak przed wyborem pierwszego drona przebrnąłem przez masę recenzji, opinii, filmów i artykułów. Jak się później okazało poświęciłem tydzień czasu na to, żeby zdecydować się na model, który jako pierwszy wpadł mi w oko. Jest to DJI Air 2S. Zainteresowanych tematem uspokoję, że mocno pod uwagę brałem DJI Mavic 2 PRO, ale ostatecznie przegrał on w kilku istotnych dla mnie punktach z nowszym modelem do DJI.

DJI Air 2S podróżuje ze mną od początku maja 2021 roku. Fotografuję nim i filmuję. Jako totalny ignorant techniczny mogę stwierdzić jedynie, że w 100% spełnia moje oczekiwania. Zrobiłem nim ujęcia do filmów reklamowych czy zdjęcia do wydruków 150x100 cm do pokoi hotelowych. Ładuję baterie, wkładam kartę i startuję. Cała obsługa drona okazała się bardzo intuicyjna i spędzone 2 godziny nad instrukcją obsługi nie poszły w las. Latając do kontrolera podpinam Samsunga S21 Ultra i nigdy nie miałem najmniejszych problemów w czasie lotu.

Drona traktuję nieco inaczej niż sprzęt fotograficzny. Wzbijając się w powietrze za każdym razem po cichu żegnam się z nim, bo wiem, że może z tej podniebnej podróży nie wrócić. Z różnych powodów – mojego błędu, awarii czy warunków atmosferycznych. Z niecierpliwością czekam też na zapowiadany model DJI Mavic 3 PRO. Wtedy pewnie powiększę moją flotę o drugi bezzałogowy statek powietrzny, a DJI Air 2S pozostanie ze mną jako backup.

W DJI Air 2S używam naprzemiennie dwóch kart 64 giga. Kupiłem karty SanDisc Extreme Pro A2, U3 z prędkością zapisu 90 MB/s i odczytem 170 MB/s. Zakładając, że kiedyś dron nie wróci na miejsce startu przy wymianie baterii wymieniam też kartę, bo w takim przypadku narażam się na utratę jedynie 50% materiału.

Comments are closed.

Dji Air 2S
Szanuję Twoją prywatność. Korzystam ze statystyk głównie dlatego, że lubię wiedzieć ile osób do mnie zagląda. Szczegóły mojej polityki prywatności znajdziesz na dole strony.
Czytaj więcej
Zapisz się na mój newsletter!
100% ciekawych treści!
* pola wymagane