Polska z drona

Galeria moich ulubionych zdjęć wykonanych z drona w czasie podniebnych podróży

Przygodę z dronem rozpocząłem w maju 2021 roku. Od tego momentu powstają zdjęcia do galerii Polska z drona. Wykonuję je głównie w czasie podróży po kraju zbierając materiały do moich przewodników turystycznych, a także przygotowując treści dla projektu Slow Road. Zdjęcia w zdecydowanej większości powstają "przy okazji" pracy nad konkretnym tematem, ale muszę przyznać, że coraz częściej zdarza mi się wyjechać z domu tylko po to, żeby zrobić parę zdjęć z drona. Uważam, że zakup drona był dla mnie momentem przełomowym. Od maja 2021 roku na trzech okładkach moich książek znalazło się zdjęcie zrobione z powietrza.

Mój osobisty TOP 10

Polska z drona to żywa galeria i moja próba pokazania tego w jak pięknym kraju żyjemy. Jest to otwarty zbiór, który mam zamiar sukcesywnie aktualizować. Muszę przyznać, że gdyby wiedział, że Polska z drona wygląda tak ciekawie, to może dużo wcześniej zdecydowałbym się na to, żeby zostać podniebnym turystą. Fotografuję polskie pejzaże zawodowo od 2006 roku. Aparat fotograficzny to narzędzie w mojej codziennej pracy. Dzięki temu, że mogę teraz fotografować również z powietrza otworzyły się przede mną nowe możliwości. Doceniam to szczególnie przy fotografowaniu architektury, gdzie bardzo często ogranicza mnie perspektywa i tylko jeden kąt widzenia z ziemi. Polska z drona mnie zaskoczyła i zafascynowała. Lubię  w ten sposób "zwiedzać" miejsca, które dobrze znam i takie w których jestem pierwszy raz. Nie ruszając się z miejsca mam możliwość zlustrowania okolicy i zobaczenia tego co jest niewidoczne z ziemi. Zapraszam do mojego małego świata, do Polski z drona, do galerii, która mam nadzieję będzie nieustannie rozwijana i akutalizowana. Postaram się większość miejsc opisać w zakładce "Gdzie z dronem" tak, aby każdy mógł swobodnie i bezproblemowo dotrzeć w to miejsce.

Trochę zieleni - Polska z drona

Kolory jesieni - Polska z drona

Woda - Polska z drona

Gdzie z dronem

Mapa wszystkich miejsc. Klikając na wybrany punkt można znaleźć link do galerii zdjęć i opisu lokalizacji.

Ciekawe miejsca dla Droniarzy

Gdzie z dronem? Zapraszam do miejsc, które już odwiedziłem!
23 maja 2022

Jezioro Pilchowickie

Jezioro Pilchowickie powstało po wybudowaniu kamiennej zapory na rzece Bóbr. Ta budowla sama w sobie jest fascynująca.
24 marca 2022

Jezioro Jełmuń

Mazurskie Jezioro Jełmuń położone jest z dala od głównych dróg. Chcąc do niego dojechać trzeba skręcić z drogi nr 16 w Borkach Wielkich i kierować się do wsi Jełmuń.
22 marca 2022

Jezioro Mietkowskie

Zapora ziemno-betonowa zatrzymująca wody rzeki Bystrzycy ma 17 m wysokości i jest długa na 3,2 km. To dzięki niej powstało piękne Jezioro Mietkowskie, którego główną funkcją jest retencja wody.
21 marca 2022

Kanał Kula

Kanał Kula łączy Jezioro Boczne i Jezioro Jagodne. Znajduje się przy bocznej drodze prowadzącej z Bogaczewa do Rydzewa.
21 marca 2022

Jezioro Wojnowo

Mazurskie Jezioro Wojnowo nie jest popularnym akwenem. Położone na uboczuciągnie się równolegle do drogi nr 63 z Giżycka do Orzysza.
20 marca 2022

Krzewo nad Narwią

Krzewo to niewielka wieś położona nad Narwią. Jest to bardzo ciekawe zwłaszcza o wschodzie słońca, które wiosną i jesienią wschodzi prosto nad meandrami rzeki.
20 marca 2022

Most w Bronowie nad Narwią

Najciekawsze miejsca dla podniebnych turystów znajdują się moim zdaniem na zachód od mostu. Wylatując poza linię zabudowań po prawej stronie rzeki dolatuje się do pięknych meandrów Narwi. O wschodzie słońca kiedy nad okolicą unoszą się mgły sam most bardzo ciekawie wygląda w kontrze do światła.
30 stycznia 2022

Jezioro Kisajno

Mazurskie Jezioro Kisajno jest bardzo rozległe. W południowej części w okolicach Giżycka charakteryzuje się licznymi wyspami i wysepkami, które dodają mu niezwykłego uroku.
19 sierpnia 2021

Pola na Jurze

Droga pomiędzy Tomiszowicami, a Mzurowem jest bardzo wąska. Trudno znaleźć na niej miejsce do zatrzymania poza zjazdem w polną drogę mniej więcej w połowie odcinka.
19 sierpnia 2021

Nad Bzurą

Przemierzyłem odcinek Bzury od Sochaczewa jej ujścia do Wisły i zupełnym przypadkiem natrafiłem na bardzo ciekawe miejsce w samym sercu pól. Podnosząc drona do góry nagle zobaczyłem cudowny świat, który z perspektywy ziemi wydawał się być zupełnie nijaki.
19 sierpnia 2021

Grodziec

Do obejrzenia Góra Zamkowa, niewielka wieś na jej zboczu ze starym folwarkiem.