pola na jurze

Pola na Jurze

Jurajskie pola wyróżniają się tym, że są długie i wąskie. Pocięte gęsto miedzami wyglądają bajkowo o każdej porze roku.

Pola na Jurze to temat, który uważam za jeden z ważniejszych w mojej fotografii. Urodziłem się w Częstochowie położonej na północnym skraju Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej i te tereny są mi doskonale znane. Wiele lat fotografowałem z ziemi na polach w okolicach Niegowej, a kiedy tylko rozpocząłem przygodę z dronem to pola na Jurze były pierwszym miejscem w które udałem się na podniebne zwiedzanie. Istnieje wiele miejsc w których można zobaczyć malownicze wstęgi pól. Starałem się wybrać te gdzie zagęszczenie ciekawych kadrów jest największe i odległości nie wymagają długich lotów. Wybór padł na drogę z Mzurowa do Tomiszowic. Jeszcze kilka lat temu była to zwykła droga przez pola, ale całkiem niedawno pojawił się na niej asfalt. Mniej więcej w połowie odcinka odbija wyraźna droga w prawo i to miejsce polecam do startu. Wznosząc się w górę warto latać w kierunku południowo-zachodnim i zachodnim. 

Galeria zdjęć - Pola na Jurze

Miejsce startu - Pola na Jurze

Droga pomiędzy Tomiszowicami, a Mzurowem jest bardzo wąska. Trudno znaleźć na niej miejsce do zatrzymania poza zjazdem w polną drogę mniej więcej w połowie odcinka. Jedynym problemem może okazać się tam ciągnik czy maszyna rolnicza, które chcą wjechać na pola. Inną opcją jest "mocne" złapanie pobocza tak, żeby zostawić przejazd. Droga nie wydaje się uczęszczana, ale zapewniam, że panuje na niej spory ruch maszyn rolniczych.

Wystartować można albo z asfaltowej drogi, ale z piaszczystego podłoża na polnej drodze. W okolicy nie ma większych przeszkód, a lot niemal w 100% odbywa się nad polami. Teren jest lekko górzysty i trzeba uważać na utratę sygnału pomiędzy dronem, a kontrolerem. 

Mapa wszystkich polecanych miejsc

Zobacz na mapie inne ciekawe miejsca!

Comments are closed.

gdpr-image
Szanuję Twoją prywatność. Korzystam ze statystyk głównie dlatego, że lubię wiedzieć ile osób do mnie zagląda. Szczegóły mojej polityki prywatności znajdziesz na dole strony.
Czytaj więcej
Zapisz się na mój newsletter!
100% ciekawych treści!
* pola wymagane