Nad Bzurą

Malownicze rozlewiska w okolicach Brochowa. Oczka wodne na polach i wijąca się wśród nich rzeka.

Przemierzyłem odcinek Bzury od Sochaczewa jej ujścia do Wisły i zupełnym przypadkiem natrafiłem na bardzo ciekawe miejsce w samym sercu pól. Podnosząc drona do góry nagle zobaczyłem cudowny świat, który z perspektywy ziemi wydawał się być zupełnie nijaki. Tuż obok miejsca startu miałem rozległe oczko wodne zakręcające w kilku kierunkach. Nad jego brzegami stały potężne drzewa, a niektóre z nich runęły już do wody. Kawałek dalej, lecąc na północ odkryłem prawdziwe "oczko" wodne, bo to dosłownie okrąg wody otoczony polami. Z tego miejsca szybko nadleciałem nad samą rzekę. Wzdłuż jej koryta zacząłem lecieć na południe. Brzeg okazał się niezwykle ciekawy i co rusz odwracałem kamerę prostopadle do ziemi. Wracając do punktu startowego odkryłem po drodze sporo ciekawych miejsc na polach, które zmusiły maszyny rolnicze do ich omijania. Dzięki temu powstały na zaoranej ziemi bardzo ciekawe faktury.

Galeria zdjęć - Nad Bzurą

Miejsce startu - Nad Bzurą

Jadąc szutrową drogą z Mistrzewic w kierunku Brochowa po przejechaniu mostu na pierwszym skrzyżowaniu skręciłem w prawo, a następnie po chwili odbiłem w lewo. Tam po lewej stronie znajdują się wysokie topole, zatoczka i wspomniane wcześniej oczko wodne. Miejsce do startu dronem jest bardzo wygodne i bezpieczne. Podłoże jest twarde i wolne od wysokiej trawy. W pobliżu nie ma zabudowań, ani linii wysokiego napięcia. Teren jest płaski dzięki czemu przez cały czas lotu można obserwować drona w powietrzu.

Mapa wszystkich polecanych miejsc

Zobacz na mapie inne ciekawe miejsca!

Comments are closed.

gdpr-image
Szanuję Twoją prywatność. Korzystam ze statystyk głównie dlatego, że lubię wiedzieć ile osób do mnie zagląda. Szczegóły mojej polityki prywatności znajdziesz na dole strony.
Czytaj więcej
Zapisz się na mój newsletter!
100% ciekawych treści!
* pola wymagane