mazury

Kanał Kula

Przesmyk łączący Jezioro Boczne i Jezioro Jagodne

Kanał Kula ma 110 m długości i łączy Jezioro Boczne z Jeziorem Jagodnym. Znajduje się przy bocznej drodze prowadzącej z Bogaczewa do Rydzewa. Trafiłem w to miejsce przypadkowo, ale moim zdaniem ma ono duży potencjał dla podniebnych turystów. Jezioro Boczne położone jest w południowej części Jeziora Niegocin. Natomiast Jezioro Jagodne w swojej północnej części nieopodal kanału posiada bardzo ciekawą linię brzegową oraz dwie zatoki. Trzeba przyznać, że perspektywa do fotografowania jest dużo ciekawsza nad Jeziorem Jagodnym, ale i nad Jezioro Boczne można wybrać się na krótki lot. Uważam, że wizytę w tym miejscu można połączyć z lotami nad Jeziorem Wojnowo i Jeziorem Kisajno.

Opcjonalnie, jeśli ktoś lubi zwiedzać miejsca historyczne, warto wybrać się na spacer do dobrze zachowanych umocnień polowych z okresu I wojny światowej. Znajdują się one po drugiej stronie kanału (patrząc od parkingu). Leśnymi ścieżkami trzeba kierować się mniej więcej do tego miejsca. Zaznaczam, że nie jest to jakaś wybitna atrakcja, ale jak jest się w pobliżu i czas pozwala, to moim zdaniem warto wybrać się tam na spacer.

Galeria zdjęć - Jezioro Wojnowo

Miejsce startu - Kanał Kula

Moim zdaniem najbardziej dogodne miejsce do startu znajduje się nad samym kanałem od strony Jeziora Bocznego. Za mostem znaleźć można niewielki parking z którego wyraźną ścieżką dochodzi się nad brzeg wybetonowanego kanału. Osobiście wybrałem miejsce na jego końcu, ponieważ tylko tam nie było wędkarzy. Loty w tej okolicy nie są długie, bo najciekawsze kadry znaleźć można w najbliższym otoczeniu kanału i mostu nad nim. Jest to miejsce, które uważam, że trzeba potraktować jako dodatek do czegoś innego, bo jego potencjał nie jest aż tak duży, żeby czynić z niego cel sam w sobie. 

Mapa wszystkich polecanych miejsc

Zobacz na mapie inne ciekawe miejsca!

Comments are closed.

gdpr-image
Szanuję Twoją prywatność. Korzystam ze statystyk głównie dlatego, że lubię wiedzieć ile osób do mnie zagląda. Szczegóły mojej polityki prywatności znajdziesz na dole strony.
Czytaj więcej
Zapisz się na mój newsletter!
100% ciekawych treści!
* pola wymagane