Jezioro Wojnowo

Piękne jezioro z ciekawą linią brzegową i dwoma mniejszymi akwenami w pobliżu

Moim zdaniem mazurskie Jezioro Wojnowo nie jest popularnym akwenem, ponieważ nigdy wcześniej nie słyszałem jego nazwy i trafiłem w to miejsce zupełnie przypadkowo. Jezioro położone jest na uboczu, ciągnie się równolegle do drogi nr 63 z Giżycka do Orzysza i jest praktycznie niewidoczne z głównej drogi. Dojeżdża się do niego skręcając we wsi Ruda w kierunku Kleszczewa. Po chwili zobaczyć można niewielki most przerzucony nad kanałem łączącym Jezioro Wojnowo i Jezioro Nialk Duży. Kiedy spojrzy się na okolicę z loty ptaka dostrzec można także południową część Jeziora Niegocin. Elementem który urozmaica pejzaż w tym miejscu jest półwysep wcinający się w Jezioro Wojnowo.  Ciekawym elementem krajobrazu jest również droga i most, które moim zdaniem w ujęciu prostopadłym w dół prezentują się bardzo ciekawie. W czasie kiedy je fotografowałem pole na półwyspie obsadzone było kukurydzą. Być może komuś uda się trafić na kwitnący rzepak czy nawet zaorane pole w kolorze mocnego brązu, co może moim zdaniem znaczenie uatrakcyjnić scenerię. Uważam, że wizytę w tym miejscu można połączyć z lotami nad Jeziorem Kisajno.

Galeria zdjęć - Jezioro Wojnowo

Miejsce startu - Jezioro Wojnowo

Niestety chcąc wystartować w okolicach mostu trzeba zatrzymać się w niewielkiej dzikiej zatocze (od strony Rudy). Osobiście wystartowałem z tego miejsca, co jest ryzykowne, bo stoi się po wysokimi topolami, więc początkowa faza lotu odbywa się w pobliżu drzew, a później trzeba przelecieć nad drogą i można unieść się ponad drzewa. Koniecznie trzeba przewidzieć to w opcjach RTH, ponieważ drzewa przy zatoczce są bardzo wysokie. Lot można odbyć w obu kierunkach - Jeziora Wojnowo lub Jeziora Nialk Dużego. Moim zdaniem bardzo dużym atutem tego miejsca jest możliwość zobaczenia aż trzech różnych jezior. W odpowiednim świetle ciekawie może wyglądać linia drzew porastająca półwysep. Podsumowując trzeba stwierdzić, że miejsce ma duży potencjał, ale uważam, że jest dość wymagające pod względem technicznym. Niestety nie widzę innej sensownej opcji startu w tej okolicy.

Mapa wszystkich polecanych miejsc

Zobacz na mapie inne ciekawe miejsca!

Comments are closed.

gdpr-image
Szanuję Twoją prywatność. Korzystam ze statystyk głównie dlatego, że lubię wiedzieć ile osób do mnie zagląda. Szczegóły mojej polityki prywatności znajdziesz na dole strony.
Czytaj więcej
Zapisz się na mój newsletter!
100% ciekawych treści!
* pola wymagane