jezioro mietkowskie

Jezioro Mietkowskie

Zbiornik wodny z ciekawą linią brzegową i licznymi wysepkami

Zapora ziemno-betonowa zatrzymująca wody rzeki Bystrzycy ma 17 m wysokości i jest długa na 3,2 km. To dzięki niej powstało piękne Jezioro Mietkowskie, którego główną funkcją jest retencja wody. Plaża we wsi Bożygniew czy sama zapora w Mietkowie to idealne miejsca dla spacerowiczów. Podniebni turyści moim zdaniem muszą udać się do Domanic, ponieważ tam znajduje się prawdziwa perełka. W południowej części jeziora wpada do niego rzeka Bystrzyca. Ten zakątek pełen jest różnej wielkości wysepek - piaszczystych lub porośniętych zaroślami. Są one widoczne w zależności od stanu wody. Dodatkowo bardzo ciekawe wygląda samo ujście rzeki do jeziora. Kiedy nurt jest wartki, szczególnie po letnich burzach, do jeziora wdzierają się masy wody w kolorze brązowym, które mieszają się z wpadającą w turkus wodą. Dodatkowym atutem tego miejsca jest moim zdaniem możliwość ujęcia Jeziora Mietkowskiego ze Ślężą w tle. Jest to dobre miejsce dla tych, którzy lubią tworzyć niebanalne obrazy i chcąc w 100% wykorzystać możliwości fotografowania z drona.

Galeria zdjęć - Jezioro Mietkowskie

Miejsce startu - Jezioro Mietkowskie

Moim zdaniem najbardziej dogodnym miejscem jest wyłączona z ruchu polna droga na którą wjazd ograniczony jest metalowym szlabanem. Chcąc się tam dostać najlepiej zaparkować w tym miejscu. Następnie należy przejść przez drogę na widoczną drogę. Co prawda z tego punktu jest dość daleko do miejsca ujścia rzeki do jeziora, ale wysepki są na wyciągnięcie ręki. W tym miejscu nie ma też wędkarzy i startuje się z dala od zabudowań. Wybierając się w to miejsce warto śledzić prognozy pogody, ponieważ najciekawsze warunki można spotkać tam albo po dużych opadach albo w czasie suszy. Moim zdaniem miejsce ma duży potencjał i można traktować je jako samodzielny cel dla podniebnych turystów. W gratisie otrzymuje się również możliwość spacerowania wzdłuż jeziora, które jest naprawdę urokliwe.

Mapa wszystkich polecanych miejsc

Zobacz na mapie inne ciekawe miejsca!

Comments are closed.

gdpr-image
Szanuję Twoją prywatność. Korzystam ze statystyk głównie dlatego, że lubię wiedzieć ile osób do mnie zagląda. Szczegóły mojej polityki prywatności znajdziesz na dole strony.
Czytaj więcej
Zapisz się na mój newsletter!
100% ciekawych treści!
* pola wymagane