mazury

Jezioro Kisajno

Piękne jezioro z ciekawą linią brzegową i licznymi wyspami

Mazurskie Jezioro Kisajno jest bardzo rozległe. W południowej części w okolicach Giżycka charakteryzuje się licznymi wyspami i wysepkami, które dodają mu niezwykłego uroku. To jezioro jest doskonałym przykładem i kwintesencją tego dlaczego warto zostać podniebnym turystą. Jezioro Kisajno jest trudno dostępne dla tych którzy nie żeglują czy nie oglądają go z perspektywy wody. Dopiero kiedy spojrzy się z góry na to z jaką fantazją natura porozrzucała po nim wyspy można w 100% zachwycić się jego pięknem. Śmiem twierdzić, że nawet żeglarze nie są w stanie dostrzec jego piękna. Pojawiłem się w tym miejscu wczesną jesienią o wschodzie słońca. Uważam, że właśnie ta pora dnia jest najlepsza to lotów, ponieważ fotografować można pod światło lub ustawić drona na północ wykorzystując piękne boczne światło wlewające się na taflę jeziora.

Galeria zdjęć - Jezioro Kisajno

Miejsce startu - Jezioro Kisajno

Sprawa z miejscem do startu drona jest mocno skomplikowana. Osobiście podnosiłem go w powietrze w trzech miejscach, ponieważ Jezioro Kisajno jest tak rozległe, że nie mógłbym zapanować nad dronem odlatując na duże odległości. Z drogi nr 592 należy skręcić w kierunku wsi Guty. Pierwsze miejsce w którym startowałem znajduje się na drodze, która przed wschodem słońca nie była zbytnio uczęszczana. Wystartowałem TUTAJ. Okazało się, że jestem za daleko od wyspy, którą chcę sfotografować więc przejechałem w TO miejsce. Zatrzymałem się w niewielkiej zatocze przy szlabanie na leśnej drodze. Kolejnym miejscem do którego pojechałem i uważam, że jest ono najlepsze z tych trzech są obrzeża wsi Guty. Dokładnie TUTAJ. Z tego punktu miałem na wyciągnięcie ręki trzy wyspy: Górny Ostrów, Wielką Kiermuzę i Sosnowy Ostrów. Ciekawym miejscem jest także oddzielone przesmykiem niewielkie jeziorko Zimny Kąt. Muszę zaznaczyć, że nad Jeziorem Kisajno mój Air 2 S zużył aż dwie baterie, ponieważ nie mogłem się powstrzymać od dłuższego podniebnego zwiedzania. Nie jest to miejsce na szybki start, parę zdjęć i lądowanie. W takich miejscach jak to można po prostu delektować się podziwianiem świata z perspektywy lotu ptaka. 

Mapa wszystkich polecanych miejsc

Zobacz na mapie inne ciekawe miejsca!

Comments are closed.

gdpr-image
Szanuję Twoją prywatność. Korzystam ze statystyk głównie dlatego, że lubię wiedzieć ile osób do mnie zagląda. Szczegóły mojej polityki prywatności znajdziesz na dole strony.
Czytaj więcej
Zapisz się na mój newsletter!
100% ciekawych treści!
* pola wymagane