jezioro jełmuń

Jezioro Jełmuń

Piękne jezioro z ciekawą linią brzegową położone z dala od utartych szlaków

Mazurskie Jezioro Jełmuń położone jest z dala od głównych dróg. Chcąc do niego dojechać trzeba skręcić z drogi nr 16  w Borkach Wielkich i kierować się do wsi Jełmuń. Droga asfaltowa odbija w prawo, a w lewo odchodzi szutrowa droga prowadząca w kierunku zabudowań. Tuż po skręcie zobaczyć można niewielką trawiastą plażę z której roztacza się widok na jezioro. Jest ono bardzo rozległe dlatego szukając ciekawych kadrów moim zdaniem trzeba trzymać się wschodniego lub zachodniego brzegu. We wsi Jełmuń znajduje się także pięknie odrestaurowany dwór. Uważam, że na warto również zwrócić uwagę na sieć dróg w południowej części jeziora, ponieważ w ujęciu prostopadłym tworzy ona bardzo ciekawą kompozycję.

Odwiedzając Jezioro Jełmuń warto przejechać moim zdaniem na pobliskie pola między Choszczewem, a Starym Gielądem. Mniej więcej po pokonaniu 3/4 trasy można zatrzymać się na poboczu, np. w tej okolicy. Startując trzeba wylecieć nad drogę, która sama w sobie jest ciekawa, ponieważ jest to aleja drzew. Po jej obu stronach rozciągają się piękne pola. Uważam, że warto zajrzeć tam na kilka minut lotu. Te dwa miejsca choć pozornie wydają się mało ciekawe pochłonęły całą baterię w moim dronie, czyli zwiedzałem okolicę przez ponad 15 minut.

Galeria zdjęć - Jezioro Jełmuń

Miejsce startu - Jezioro Jełmuń

Najlepszym miejscem do startu jest moim zdaniem niewielka trawiasta plaża na południowym brzegu jeziora. Znajduje się dokładnie tutaj. Z tego miejsca miejsca bez problemu dolecieć można nad pobliski półwysep czy zachodni brzeg. Wylatując w głąb jeziora i obracając się w kierunku plaży zauważyć można ciekawy kadr w który wpisują się również malownicze pola otaczające jezioro.

Mapa wszystkich polecanych miejsc

Zobacz na mapie inne ciekawe miejsca!

Comments are closed.

gdpr-image
Szanuję Twoją prywatność. Korzystam ze statystyk głównie dlatego, że lubię wiedzieć ile osób do mnie zagląda. Szczegóły mojej polityki prywatności znajdziesz na dole strony.
Czytaj więcej
Zapisz się na mój newsletter!
100% ciekawych treści!
* pola wymagane