parallax background

Hinteres Raubschloss

Hinteres Raubschloss

Winterstein albo Hinteres Raubschloss to kolejne odkrycie i mało wyeksploatowane fotograficznie miejsce w Saskiej Szwajcarii. Doskonale widać je z Kleiner Winterberg i gdybym nie wszedł na sam szczyt, to bym nie uwierzył, że jest to możliwe. Widoki są zjawiskowe. Praktycznie na 4 strony świata.

Nasz cel znajduje się dokładnie TUTAJ. Trudno opisać mi najkrótszą drogę, bo poszedłem na ten szczyt po wschodzie słońca na Kleiner Winterberg. Była to droga dosyć długa i mało widokowa. W opisie dojścia wskażę drogę, którą pójdę następnym razem. Zaparkuję TUTAJ i pójdę drogą aż do tego MIEJSCA i tu skręcę w prawo i dojdę do tego MIEJSCA i tu skręcę w lewo i pójdę aż do tego MIEJSCA. Powinna tam być widoczna przełęcz i wyraźne odbicie szlaku pod skały. Najpierw droga idzie pod skałami, a później zaczyna mocno wspinać się w górę. Będą tu kamienne schody, metalowe klamry, metalowe schody. W pewnym momencie wyrośnie nam przed oczami metalowa drabinka. Tu wielka uwaga dla fotografów. Ja niestety zaklinowałem się na jej szczycie, nawet nie tyle ja co mój statyw przypięty do plecaka. O ile po drabinie idzie się wygodnie, to sama końcówka jest bardzo wąska!! Później będzie tam sporo metalowych stopni i bardzo wąskie przejście między skałami na szczyt. Muszę powiedzieć, że idzie się może 10-15 minut po skałach, ale jest to mocno uciążliwe. Turyści zostawiali plecaki przy drabince i wchodzili bez bagażu. Fotograf jednak musi zanieść cały sprzęt. Schodząc robiłem to na raty i po prostu wróciłem się po statyw.

Tutaj widać jak wygląda WEJŚCIE.

Z góry roztacza się przepiękny widok. Miejsca jest bardzo dużo. Obiektyw można kierować we wszystkie możliwe kierunki. Marzy się się spędzenie na tym szczycie całego dnia - od wschodu do zachodu słońca. Oceniam to miejsce jako mocno rozwojowe i ciekawe.

Chcesz być na bieżąco i nie przegapić kolejnego wpisu? Zapisz się na mój NEWSLETTER. Regularnie będę informował Cię o nowościach i ciekawostkach z moich podróży!

Comments are closed.

Hinteres Raubschloss
Szanuję Twoją prywatność. Korzystam ze statystyk głównie dlatego, że lubię wiedzieć ile osób do mnie zagląda. Szczegóły mojej polityki prywatności znajdziesz na dole strony.
Czytaj więcej
Zapisz się na mój newsletter!
100% ciekawych treści!
* pola wymagane