Grodziec

Do obejrzenia Góra Zamkowa, niewielka wieś na jej zboczu ze starym folwarkiem. Kawałek dalej stary park i malownicze pola.

Grodziec to bardzo malownicza dolnośląska wieś położona na zboczu wygasłego wulkanu. Nad nią wznosi się Góra Zamkowa na której szczycie stoi od IX wieków Zamek Grodziec. Wybierając się na podniebny spacer po okolicy zobaczyć można kilka ciekawych miejsc, które z perspektywy drona wyglądają dużo ciekawiej niż z ziemi. Pierwszym miejscem nad które warto nadlecieć są ruiny starego folwarku. Znajduje się on po prawej stronie góry (patrząc na nią od strony drogi dojazdowej). Z kilku miejsc około 300 - 500 m od wzgórza widok na wieś robi się bardzo interesujący. Przelatując nad drogą prowadzącą do Olszanicy po chwili zobaczyć można Pałac w Grodźcu. Co prawda jego barokowy styl jest mało widoczny z lotu ptaka, ale sama bryła budynku jest bardzo ciekawa. Lecąc od pałacu na południe zobaczyć można najciekawszy widok na Górę Zamkową. Prowadzi do niej malownicza droga z rozległymi polami po obu stronach. 

Galeria zdjęć - Grodziec

Miejsce startu - Grodziec

Istnieją dwa dogodne i bezpieczne punkty do startu. Jeden z nich znajduje się TUTAJ, a kolejny TUTAJ. Pierwsze miejsce może być problematyczne ze względu na brak parkingu. W drugim miejscu będzie odwrotnie, bo jest ono parkingiem i w weekendy może być tam tłoczno. Sugeruję wystartować z pól poniżej wioski. Ma to ten minus, że unosząc się na wysokość 120 m AGL nie dolecimy na wysokość samego zamku.

Sam lot w zdecydowanej większości odbywa się nad polami i lasem. Wieś z góry jest mało ciekawa i tylko pozostałości dawnego folwarku mogą okazać się interesującym obiektem do zdjęć.

Latając w tej okolicy trzeba zachować szczególną ostrożność, ponieważ w rejonie zamku często pojawiają się samoloty, szybowce i paralotniarze.

Mapa wszystkich polecanych miejsc

Zobacz na mapie inne ciekawe miejsca!

Comments are closed.

gdpr-image
Szanuję Twoją prywatność. Korzystam ze statystyk głównie dlatego, że lubię wiedzieć ile osób do mnie zagląda. Szczegóły mojej polityki prywatności znajdziesz na dole strony.
Czytaj więcej
Zapisz się na mój newsletter!
100% ciekawych treści!
* pola wymagane