Gdzie z dronem, czyli...

...znajdź ciekawe miejsce na mapie i klikając w ikonkę przejdź do dokładnego opisu lokalizacji!

Świat z lotu ptaka oglądam od niedawna. Przez wiele lat nie mogłem przekonać się do zakupu drona. Blokowały mnie głównie regulacje prawne, podział lotów na rekreacyjne i komercyjne, a także świadomość, że drony nie dawały obrazów dobrej jakości. Temat więc odłożyłem na „kiedyś” i cierpliwie czekałem, aż zmianom uległy przepisy, a także rozwój kamer mocowanych w dronach poszedł do przodu. Prawo UE pewne kwestie ułatwiło, a pewne utrudniło, ale koniec końców uznałem, że najwyższy czas wzbić się w powietrze.

Zanim wziąłem do ręki kontroler i uniosłem własnego drona nad ziemię odbyłem kurs teoretyczny i zdałem egzamin w szkole DRON.EDU.PL. Później umówiłem się na szkolenie praktyczne, po którym zdałem egzamin. W skrócie, bo pewnie kiedyś temat rozwinę, otrzymałem uprawnienia do lotów w scenariuszu NSTS-01. Trzymając w ręku wszystkie niezbędne dokumenty zdecydowałem się na zakup pierwszej bezzałogowego statku powietrznego. Wybór padł na DJI Air 2S.

Nic nie stało na przeszkodzie, żeby polatać tylko pojawił się problem gdzie? Tak narodził się pomysł stworzenia strony internetowej „Gdzie z dronem”. Zapisałem się do kilku grup dyskusyjnych na Facebooku i szybko zorientowałem się, że wielu użytkowników nie bardzo ma pomysł na to gdzie wybrać się z dronem. Jest to o tyle ciekawe, że wśród miłośników podniebnych podróży nie wszyscy są zapalonymi fotografami czy filmowcami. Cieszy ich sam fakt latania dronem. „Gdzie z dronem” to miejsce w którym dzielę się z innymi użytkownikami dronów miejscami, które uważam za ciekawe i godne polecenia.

Czy kieruję się przy doborze miejsc?
- cenię sobie oryginalność, więc wybieram miejsca mało znane
- dbam o bezpieczeństwo na ziemi i w powietrzu, więc staram się pokazywać miejsca z dala od siedzib ludzkich
- wybieram punkty w których nie ma ograniczeń w przestrzeni powietrznej
- szanuję spokój innych, więc wskazuję miejsca gdzie dźwięk drona nikomu nie przeszkadza
- propaguję podniebną turystykę, która skłania do odkrywania Polski na nowo z lotu ptaka

Gdzie z dronem

Mapa wszystkich miejsc. Klikając na wybrany punkt można znaleźć link do galerii zdjęć i opisu lokalizacji.

Ciekawe miejsca dla Droniarzy

Gdzie z dronem? Zapraszam do miejsc, które już odwiedziłem!
23 maja 2022

Jezioro Pilchowickie

Jezioro Pilchowickie powstało po wybudowaniu kamiennej zapory na rzece Bóbr. Ta budowla sama w sobie jest fascynująca.
24 marca 2022

Jezioro Jełmuń

Mazurskie Jezioro Jełmuń położone jest z dala od głównych dróg. Chcąc do niego dojechać trzeba skręcić z drogi nr 16 w Borkach Wielkich i kierować się do wsi Jełmuń.
22 marca 2022

Jezioro Mietkowskie

Zapora ziemno-betonowa zatrzymująca wody rzeki Bystrzycy ma 17 m wysokości i jest długa na 3,2 km. To dzięki niej powstało piękne Jezioro Mietkowskie, którego główną funkcją jest retencja wody.
21 marca 2022

Kanał Kula

Kanał Kula łączy Jezioro Boczne i Jezioro Jagodne. Znajduje się przy bocznej drodze prowadzącej z Bogaczewa do Rydzewa.
21 marca 2022

Jezioro Wojnowo

Mazurskie Jezioro Wojnowo nie jest popularnym akwenem. Położone na uboczuciągnie się równolegle do drogi nr 63 z Giżycka do Orzysza.
20 marca 2022

Krzewo nad Narwią

Krzewo to niewielka wieś położona nad Narwią. Jest to bardzo ciekawe zwłaszcza o wschodzie słońca, które wiosną i jesienią wschodzi prosto nad meandrami rzeki.
20 marca 2022

Most w Bronowie nad Narwią

Najciekawsze miejsca dla podniebnych turystów znajdują się moim zdaniem na zachód od mostu. Wylatując poza linię zabudowań po prawej stronie rzeki dolatuje się do pięknych meandrów Narwi. O wschodzie słońca kiedy nad okolicą unoszą się mgły sam most bardzo ciekawie wygląda w kontrze do światła.
30 stycznia 2022

Jezioro Kisajno

Mazurskie Jezioro Kisajno jest bardzo rozległe. W południowej części w okolicach Giżycka charakteryzuje się licznymi wyspami i wysepkami, które dodają mu niezwykłego uroku.
19 sierpnia 2021

Pola na Jurze

Droga pomiędzy Tomiszowicami, a Mzurowem jest bardzo wąska. Trudno znaleźć na niej miejsce do zatrzymania poza zjazdem w polną drogę mniej więcej w połowie odcinka.
19 sierpnia 2021

Nad Bzurą

Przemierzyłem odcinek Bzury od Sochaczewa jej ujścia do Wisły i zupełnym przypadkiem natrafiłem na bardzo ciekawe miejsce w samym sercu pól. Podnosząc drona do góry nagle zobaczyłem cudowny świat, który z perspektywy ziemi wydawał się być zupełnie nijaki.
19 sierpnia 2021

Grodziec

Do obejrzenia Góra Zamkowa, niewielka wieś na jej zboczu ze starym folwarkiem.